राजनिती

दाङ उपनिर्वाचनः कांग्रेसले जित्ने लगभग निश्चित, कम्युनिष्टहरू विचलित

[mashshare]

सन्देश कोइराल

संवाददाता

दाङ– आगामी मंसिर १४ गते हुने उपनिर्वाचनको दाङ क्षेत्र नम्बर ३ (ख)मा राप  ताप दुवै बढेको छ । उपनिर्वाचनका यस क्षेत्रमा १२ दलसहित २ जना स्वतन्त्र उम्मेदवारले उम्मेदवारी दिएका छन् । तर, यहाँ मुख्यरुपमा नेपाली कांग्रेस र नेकपा विच नै प्रतिस्पर्धा हुने देखिएको छ । दाङका तत्कालीन प्रदेश सभा सदस्य उत्तरकुमार ओलीको सडक दुर्घटनामा निधन भएपछि उपनिर्वाचन हुन लागेको हो । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले यहाँ पनि उपनिर्वाचनमा उत्तरकी श्रीमती विमला ओलीलाई टिकट दिएको छ । कांग्रेसले पुराना नेता केशवराज शर्मालाई चुनावी मैदानमा उतारेको छ ।

 

 

सअघिको निर्वाचनमा दाङबाट उत्तर कुमार ओलीले तत्कालीन माओवादीको समर्थन पाएका थिए । तत्कालीन एमालेबाट उठेका ओलीले २३ हजार ९ सय ७० मत ल्याएका थिए । त्यति बेला उनका मुख्य प्रतिस्पर्धी थिए, कांग्रेसका बुद्धिराम भण्डारी । भण्डारीले त्यो निर्वाचनमा १७ हजार ५ सय ३५ मत ल्याएका थिए । उनीहरुबीच ६ हजारभन्दा बढीको मत भिन्नता रहेको थियो । अहिले दाङमा ३ हजारभन्दा धेरै मतदाता थपिएका छन् । त्यसैले यी तीन हजार मतादाता नै यसपटक कसलाई जिताउने भन्नेमा निर्णायक हुने छन् । दाङ ३ मा भएका स्थानीय तहमा नेकपाभन्दा नेपाली कांग्रेस बलियो देखिन्छ । यसैपनि दाङको चुनावी परिणाम अनुमान गर्न सकिँदैन ।
यहाँ प्रत्येक पटक भएका निर्वाचनहरुमा अनुमानभन्दा फरक मत परिणाम आएका छन् । ०६४ सालमा दाङका सबै निर्वाचन क्षेत्रमा तत्कालीन माओवादीले जित दर्ता गरेको थियो । ०७० सालमा भएको संविधान सभाको दोस्रो निर्वाचनमा यी पाँचै स्थानमा कांग्रेसले जित हात पारेको थियो । फेरि २०७४ सालको प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचनमा कांग्रेस दाङका सबै क्षेत्रमा पराजित भयो । कांग्रेसले प्रदेश सभामा दाङ ३ (क)मा जित हासिल गरेको थियो । त्यसैले यसपटक पनि दाङमा सोचिएको भन्दा भिन्न परिणाम आउने धेरैको अनुमान छ । यो पटक यो क्षेत्रमा कांग्रेसले जित्ने सम्भावना देखिन्छ ।

 

 

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close