समाचार

प्रदेश ५ को संसदभित्र प्रतिपक्षी भएको व्यवहार संसदीय मर्यादा र प्रतिष्ठा विपरीत छ -गगन थापा

प्रदेश ५ को संसदभित्र प्रतिपक्षी भएको व्यवहार संसदीय मर्यादा र प्रतिष्ठा विपरीत छ -गगन थापा

[mashshare]

नेपालि कांग्रेस का युवा नेता गगन थापाले प्रदेश ५ को संसदभित्र प्रदेश राजधानी को बिषयमा हिजो (सोमबार) प्रतिपक्षबाट भएको ब्यबहार संसदीय मर्यादा र प्रतिष्ठा बिपरित भएको आफ्नो सामाजिक संजाल बाट ब्यक्त गरेका छन्। संसदमा आफ्नो फरक मत राख्ने र सरकारको विरोध गर्ने अनेकन तरिका रहेको र सोमबारको तरिका संसदभित्र पूर्णत अवाञ्छनीय रहेको समेत थापाको भनाइ छ।

युवा नेता गगन थापा ले आफ्नो सामाजिक संजाल मा लेखेको जस्ताको त्यस्तै ”प्रदेश ५ को संसदभित्र प्रतिपक्षबाट हिजो भएको व्यवहार संसदीय मर्यादा र प्रतिष्ठा विपरीत छ । संसदमा आफ्नो फरक मत राख्ने र सरकारको विरोध गर्ने अनेकन तरिका छन्। हिजोको तरिका संसदभित्र पूर्णत अवाञ्छनीय छ । हामीले यो घटनामा आत्मालोचना गर्दै गल्ती गर्नेलाई कारबाही पनि गर्नै पर्छ।
प्रतिपक्षले सरकारको जस्तोसुकै नाजायज हठका विरुद्ध आवाज उठाउन पाउँछ, पाउनु पर्छ।आवाज उठाउने तरिका संसदीय अभ्यास भित्रै छ। प्रतिपक्षको भूमिका के-कस्तो हुने भन्नेमा हामीले आफ्ना नेता कार्यकर्तालाई सिकाउन नसकेकै हो।
प्रतिपक्षले आवेगमा विवेक गुमाउँदा सरकारको असंसदीय तथा निन्दनीय व्यवहारका विरुद्ध बोल्ने नैतिक बल पनि गुमाउनु पर्छ । नत्र मन्त्रीको “घिसारेर निकालिहाल्” को प्रतिकार यति कमजोर हुँदैन थियो। आवेग र आवेशमा गरिएको व्यवहारले प्रतिपक्षकै मुद्दालाई कमजोर पार्छ भन्ने कुरा बुझौँ।”

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close