Uncategorized

इम्युनिटी पावर बढाउन खानुहोस् यी १० खानेकुरा,

इम्युनिटी पावर बढाउन खानुहोस् यी १० खानेकुरा,

[mashshare]

एजेन्सी, ७ माघ – स्वस्थ र ताजा खानेकुराले तपाईंलाई बारम्बार बिरामी हुनबाट बचाउन सक्छ। बिरामी परे पनि छिट्टै निको हुन्छ । त्यसैले यदि तपाई आफुलाई स्वस्थ राख्न चाहनुहुन्छ भने यी कुराहरु आजैबाट खानामा समेट्नुहोस्।धेरैजसो मानिस रुघाखोकी लाग्दा भिटामिन सी लिन थाल्छन् । यसको पछाडिको कारण यो हो कि यसले तपाईंको प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउँछ। भिटामिन सी ले सेतो रक्त कोशिकाको संख्या बढाउँछ जसले संक्रमण आदिसँग लड्छ। सिट्रस खानामा अंगूर, सुन्तला, कागती आदि पर्दछन्। तपाईंको शरीरले यसलाई उत्पादन वा भण्डार गर्दैन, त्यसैले तपाईंले दैनिक आहारमा आवश्यक मात्रामा भिटामिन सी लिनुपर्छ।

कुखुराको सुपः कुखुराको सुपमा कोलाजेन हुन्छ जसले तपाईको प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउँछ। एमिनो एसिड र पोषक तत्वले सुन्निएकोलाई पनि रोक्न मद्दत गर्छ ।

दहीः दही प्रोबायोटिक्सको राम्रो स्रोत हो। यसलाई राम्रो ब्याक्टेरिया भनिन्छ। अध्ययनहरूले देखाउँछ कि स्वस्थ पेटले प्रतिरक्षा प्रणालीमा सुधार गर्छ र राम्रो निद्रा र पाचनमा मद्दत गर्दछ।

माछाः माछामा ओमेगा ३ जस्ता एसिड पाइन्छ, जसले प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउन मद्दत गर्छ।

लसुनः लसुनमा एलिसिन नामक यौगिक हुन्छ जसले संक्रमण र ब्याक्टेरियासँग लड्न मद्दत गर्छ।

बेसारः बेसारमा धेरै एन्टिअक्सिडेन्ट हुन्छ र यसले प्रतिरक्षा प्रणालीलाई पनि बलियो बनाउँछ।

मेवाः मेवामा भिटामिन सी प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ । तपाईंले एक मेवाबाट आवश्यक मात्रामा भिटामिन सी प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ। मेवामा पापाइन नामक इन्जाइम पनि हुन्छ, जसले रोगहरूबाट बचाउँछ। मेवामा पोटासियम, भिटामिन बी र फोलेट पाइन्छ जुन तपाईको समग्र स्वास्थ्यको लागि फाइदाजनक हुन्छ।

किवीः किवीमा पनि धेरै पोषक तत्व पाइन्छ । यसमा फोलेट, पोटासियम, भिटामिन के र भिटामिन सी पाइन्छ। भिटामिन सीले सेतो रक्त कोशिकालाई संक्रमणसँग लड्न मद्दत गर्छ।

सूर्यमुखीको बीउः यसमा प्रशस्त मात्रामा पोषक तत्व हुन्छ । यसमा फस्फोरस, म्याग्नेसियम र भिटामिन बी ६ पाइन्छ। यसमा भिटामिन ई पनि प्रचुर मात्रामा पाइन्छ, भिटामिन ई एक शक्तिशाली एन्टिअक्सिडेन्ट हो । भिटामिन ई प्रतिरक्षा प्रणाली को सहज कार्य को लागी धेरै महत्वपूर्ण छ। यसका अलावा एभोकाडो र हरियो सागपातमा पनि भिटामिन ई प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ ।

अदुवाः धेरैजसो मानिस बिरामी पर्दा निको हुन अदुवाको सहारा लिन्छन् । अदुवाले सुन्निएकोलाई पनि कम गर्छ र यसबाट हुने रोगहरूबाट बचाउँछ।

पानीः दिनमा धेरै पानी पिउनाले शरीर सफा हुन्छ । मीठो पेय पदार्थ र जुसको सेवन नगर्नुहोस्।

 

 

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close