मुख्य समाचारराजनितीसमाचार

सीपीसी र दक्षिण एसियाली देशका वामपन्थी दलहरूबीचको शासन अनुभवसम्बन्धी सेमिनार

दक्षिण एसियाका करिब २० वामपन्थी राजनीतिक दलका नेताहरू सहभागी थिए

[mashshare]

Nov 30, 2021

१३ मंसिर, काठमाडौं । चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको अन्तर्राष्ट्रिय विभागले १९औंऔं चिनियाँ कम्युनिष्ट केन्द्रीय समितिको छैटौं पूर्ण सत्र र सीपीसी र दक्षिण एसियाली देशहरूका वामपन्थी दलहरूबीचको शासन अनुभवसम्बन्धी सेमिनारको विषयगत ब्रिफिङको आयोजना गरेको छ।

नोभेम्बर २२ मा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको अन्तर्राष्ट्रिय विभागले १९औँ चिनियाँ कम्युनिष्ट केन्द्रीय समितिको छैटौं पूर्ण सत्र र चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी र दक्षिण एसियाली देशका वामपन्थी दलहरूबीचको शासन अनुभवसम्बन्धी गोष्ठीबारे विषयगत ब्रिफिङ आयोजना गरेको छ। नेपालका उपराष्ट्रपति नन्दबहादुर पुन, श्रीलंकाका सभामुख महिन्दा यापा अबेवर्देना, भारतीय कम्युनिष्ट पार्टी (मार्क्सवादी)का महासचिव सीताराम यचुरी, बंगलादेश कम्युनिष्ट पार्टी (मार्क्सवादी–लेनिनवादी)का महासचिव दिलीप बरुवा, महाजन एकताका नेता डा। पेरामुना तथा प्रतिनिधिसभाका नेता, श्रीलंकाका शिक्षामन्त्री दिनेश गुणवर्देना, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष एवं नेपालका पूर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड), नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष तथा नेपालका पूर्वप्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाल, बंगलादेश कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव मोहम्मद शाह आलम, श्रीलंका कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव डा। जी। वीरासिंघेलगायतको उपस्थिति रहेको थियो । सम्मेलनमा दक्षिण एसियाका करिब २० वामपन्थी राजनीतिक दलका नेताहरू, क्षेत्रीय तथा अन्तर्राष्ट्रिय वामपन्थी संगठनका प्रतिनिधिहरू र मिडिया थिंक ट्याङ्कहरूसहित करिब ३०० व्यक्ति सहभागी थिए।

चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको केन्द्रीय कमिटीका सञ्चार मन्त्री सोङ ताओले उन्नाइसौंको छैटौं पूर्ण अधिवेशनको व्यापकता, समृद्ध अर्थ र विश्वव्यापी प्रभावको परिचय दिन र चिनियाँ विशेषतासहितको समाजवादलाई नयाँ युगमा पुर्‍याउने कुरामा जोड दिएका छन्। कमरेड सीले सम्पूर्ण पार्टीको मुख्य नेतृत्व र सबै जातीय समूहका चिनियाँ जनताको सबै चुनौतीलाई लक्षित समयको लागि चौतर्फी रूपमा समृद्ध समाज निर्माण गर्न। चिनियाँ विशेषतासहितको समाजवादको महान् जीवन्तता र चिनियाँ राष्ट्र खडा, समृद्ध र बलियो हुँदै अगाडि बढेको ठूलो फड्कोलाई देखाउँदै पार्टी र देशका लागि ऐतिहासिक उपलब्धि र परिवर्तनहरू भएका छन्। सीपीसीले कमरेड सी चिनफिङलाई सीपीसी केन्द्रीय समिति र सम्पूर्ण पार्टीको मूलको रूपमा स्थापित गरेको छ र नयाँ युगको लागि चिनियाँ विशेषताहरूसहितको समाजवादबारे सी चिनफिङ विचारधारालाई मार्गदर्शकको रूपमा स्थापित गरेको छ, जुन पार्टीको उद्देश्यका लागि निर्णायक महत्त्वपूर्ण छ। नयाँ युगमा र चिनियाँ राष्ट्रको महान कायाकल्पको ऐतिहासिक प्रक्रियामा देश।

सोङले विगत सय वर्षदेखि चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीले चिनियाँ जनताको खुशी र चिनियाँ राष्ट्रको पुनरुत्थानका लागि मात्र नभई मानव जातिको प्रगति र विश्वको साझा विकासका लागि पनि प्रयास गरिरहेको बताए। यसले सधैं विश्वव्यापी परिप्रेक्ष्यबाट मानवजातिको भविष्य र भाग्यमा ध्यान दिएको छ। अठारौं ठूलो कम्युनिष्ट पार्टी चीनको कम्युनिष्ट पार्टीको प्रमुख प्रतिनिधिको हैसियतमा कमरेड सीले मार्क्सवादको आधारभूत सिद्धान्तलाई चिनियाँ ठोस अभ्याससँग जोडेर चिनियाँ उत्कृष्ट परम्परागत संस्कृतिसँग जोडेर निर्माणको प्रवद्र्धनमा जोड दिनुपर्छ । नयाँ अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध, मानव भाग्य समुदाय निर्माण गर्न प्रवर्द्धन गर्न, मानव जातिको मूल्यलाई अगाडि बढाउने, र मानव प्रगतिको प्रवृत्तिको नेतृत्व गर्ने। सीपीसी दक्षिण एसियाका वामपन्थी पार्टीहरूसँग सिद्धान्त, मार्ग र पार्टी निर्माणमा आदानप्रदान र आपसी सिकाइलाई सुदृढ गर्न, सीपीसी शासन व्यवस्था, समाजवादी निर्माण र मानव सामाजिक विकासका कानुनहरूको गहिरो बुझाइ र खोजको आफ्नो मौलिक उद्देश्यलाई संयुक्त रूपमा पूरा गर्न तयार छ। मानिसहरूको लागि खुशी र राम्रो संसार निर्माण।

चीनको कम्युनिष्ट पार्टीको छैटौं पूर्ण अधिवेशन ९१९औँ विजय, चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको केन्द्रीय समितिले गरेको पूर्ण बैठकको उच्च प्राथमिकतामा राखेर० दक्षिण एसियाली मुलुकका वामपन्थी पार्टीका नेताहरू जस्तै विदेशी जनताले न्यानो अभिवादन गरेका छन्। पार्टीको एक सय वर्षको महत्वपूर्ण उपलब्धि र संकल्पको ऐतिहासिक अनुभवले चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको सफलताका कारणहरू पनि प्रकट गरेको र चिनियाँ विशेषतासहितको समाजवादी व्यवस्थाको श्रेष्ठतालाई पूर्ण रूपमा देखाएको बताए। नयाँ युग मार्क्सवादको महत्त्वपूर्ण विकास हो र यसले चीन र विश्व दुवैमा महत्त्वपूर्ण प्रभाव पारेको छ।सीपीसीको शासन अनुभवले चीनको भविष्यको विकासको पाठ्यक्रम मात्र होइन, बाँकी विश्वका लागि पनि महत्त्वपूर्ण सन्दर्भको रूपमा काम गर्दछ। महासचिव सीको बलियो नेतृत्वमा परराष्ट्र पक्षले भने जिनपिङ, चीनले सफलतापूर्वक आफ्नो पहिलो शताब्दीको लक्ष्य हासिल गरेको छ र आफ्नो दोस्रो तर्फ अघि बढिरहेको छ। दक्षिण एसियाली देशका वामपन्थी पार्टीहरूले चीनको कम्युनिष्ट पार्टीसँगको परम्परागत मित्रताको कदर गर्छन्, प्रकोपको लागि चीनलाई धन्यवाद दिएका छन् र दक्षिण एसियाली देशहरूले आर्थिक र सामाजिक विकासमा बहुमूल्य सहयोग प्रदान गरेका छन्, चीनको कम्युनिष्ट पार्टीको सफल अनुभवबाट सिक्ने अपेक्षा गरेका छन्। पार्टी निर्माण, आर्थिक, सांस्कृतिक र अन्य क्षेत्रमा सहयोग सुदृढ गर्न, बहुपक्षीयताको साझा अभ्यास, क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्व कायम गर्न ।

ब्रिफिङमा दक्षिण एसियाली वामपन्थी पार्टीका नेताहरूले पार्टीलाई सुदृढ बनाउन चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीका तल्लो तहका पार्टी शाखाहरूको अनुभव र अभ्यासबारे जान्नको लागि याङ गाउँ, साङ्बी टाउन, जिङटाङ काउन्टी, हेबेई प्रान्तको पार्टी शाखाको पनि भ्रमण गरे। स्थानीय आर्थिक र सामाजिक विकास निर्माण र प्रवर्द्धन।

चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको अन्तर्राष्ट्रिय विभागका उपमन्त्री चेन झोउले बैठकको अध्यक्षता गर्नुभयो। चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको पार्टी इतिहास अनुसन्धान कार्यालयका पूर्व उप-निर्देशक तथा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी केन्द्रीय समितिको पार्टी स्कूलका उपाध्यक्ष ली जुनरु र पार्टी स्कूलको वैज्ञानिक समाजवाद शिक्षण तथा अनुसन्धान विभागका पूर्व निर्देशक छिन ग्याङ। सीपीसी केन्द्रीय समिति बैठकमा सहभागी थिए।

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close