स्वास्थ्य

१५ मिनेटका ३ एक्सरसाइज

[mashshare]

व्यस्त दैनिकीमा शारीरिक व्यायामका लागि समय निकाल्न कठिन हुन्छ । नियमित दौडने, पौडि खेल्ने, व्यायामशाला जाने र योग गर्न सधैँ समय नहुन पनि सक्छ । तर जहाँ समस्या त्यहाँ उपाय नहुने हैन । १५ मिनेटको समय निकालेर घरको कोठामै सहजरूपमा गर्न सकिने व्यायामसमेत छन् जसले शरीरलाई फिट राख्न सहयोग पुर्‍याउँछ।

क्रन्चेज : शरीरमा एप्स प्याक निकाल्न क्रन्चेज सबैभन्दा प्रभावकारी हुन्छ। यो सरल छ र सहजै घरको कोठामा समेत गर्न सकिन्छ। यसका लागि जमिनमा ढाडको सहारामा सुतेर खुट्टा सिधा फैलाउनु पर्छ। टाउकोको पछाडि दुवै हात राखेर शरीरको आधा भाग बिस्तारै उठाउँदै यो व्यायाम गर्नुपर्छ । सावधानी नअपनाउँदा डिस्क खुस्किन सक्छ । यसमा ध्यान दिन आवश्यक छ।

स्क्वाट : खुट्टाको मांसपेशीलाई बलियो बनाउनका लागि यो एक्सरसाइज प्रभावकारी हुन्छ । यसको नियमित अभ्यासले खुट्टाको मांसपेशी बलियो बनाउँछ । यसले पिँडुला, थाईको मांशपेशीलाई बलियो बनाउँछ ।

पुसअप : यो हेर्दा नियमित गर्न सकिने सहज एक्सरसाइजको विधि हो । यसले तपार्इंको छातिको मसल्स त बलियो बनाउँछ नै, एप्स, ट्राइसेट निकाल्न र काँध बलियो बनाउनसमेत सहयोग पुर्‍याउँछ । छाती र काँधको मसल बलियो बनाउन नियमित पुसअपले सघाउँछ । यसले स्वास्थ्यको रोगलाई समेत सहयोग पुर्‍याउँछ।

Tags

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close