मुख्य समाचारसमाचारस्वास्थ्य

भेरी अस्पतालः स्वास्थ्यकर्मी आन्दोलित, आक्रमणकारी पक्राउ

भेरी अस्पतालः स्वास्थ्यकर्मी आन्दोलित, आक्रमणकारी पक्राउ

[mashshare]

जेठ,१४ काठमाडौं ।बाँकेको भेरी अस्पतालमा बिहीबार राति चिकित्सकमाथि आक्रमण भएको घटनालाई लिएर स्वास्थ्यकर्मीहरु आन्दोलित भएका छन् । उपचारका क्रममा एकजना संक्रमितको मृत्यु भएपछि मृतकका आफन्तले चिकित्सकमाथि आक्रमण गरेपछि स्वास्थ्यकर्मी आन्दोलित भएको बताएका छन् ।

अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. प्रकाशबहादुर थापाले ज्यानै लिनेगरि भएको घटनामा दोषीले कडा कारबाही हुने कुराको आशंकामा स्वास्थ्यकर्मीहरु सन्त्रासमा रहेको बताए । स्वास्थ्यकर्मीहरु अस्पताल परिसरमा बाहिरै भेला भएर विरोध जनाएका छन् । स्वास्थ्यकर्मीहरुले काम भने नरोकेको बताएका छन् ।

भेरी अस्पतालको सिप्याप भेन्टिलेटरमा उपचाररत गम्भीर अवस्थाका विरामी दाङका ५४ वर्षीय संक्रमितको ज्यान गएपछि आक्रोशित आफन्तले अस्पतालमा तोडफोड गर्दै स्वास्थ्यकर्मीमाथि आक्रमण गरेका हुन् । डा. थापाले ‘चिकित्सकहरुले उनलाई बचाउन हरसम्भव गरिरहेको प्रयास सफल हुन नसकेको’ जानकारी दिंदै उपचार गराइरहेका आफन्तको मृत्युपछि केही मानिसले डाक्टर तथा नर्समाथि कुटपिट गरेको बताए । उनीहरूले अस्पतालसमेत तोडफोड गरेका थिए ।

मृत्यु हुने दाङको तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ११ उरहरीका ५४ वर्षीय डिल्लीबहादुर रावत थिए । उनको मृत्यु भएपछि उनका भाइ मानबहादुर रावत र छोराहरू भरत रावतलगायत ४/५ जनाको समूहले अस्पतालका डाक्टर तथा नर्समाथि आक्रमण गरेको प्रहरी स्रोतले जनाएको छ । मान बहादुर सहित तीन जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरिसकेको जनाएको छ । पक्राउ पर्नेमा छोरा भरत र लोकराज रावत पनि छन् ।

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close