देश प्रेमीमुख्य समाचारसमाचारसमाज

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका केरुङ हप्ता दिनभित्र सञ्चालनमा आउने

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका केरुङ हप्ता दिनभित्र सञ्चालनमा आउने

[mashshare]

सातोमी बज्राचार्य  

फागुन १७ काठमाण्डाै – अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका केरुङ सञ्चालन हुने भएको छ ।

चिनियाँ पक्ष आजदेखि नै नाका खोल्न सहमत भएको तर विविध कारणले एक/दुई दिन विलम्ब भए पनि यो हप्ताभित्र केरुङ नाका खुल्ने परराष्ट्र मन्त्रालयका प्रवक्ता सेवा लम्सालले जानकारी दिनु भएको छ। चीनसँगको केरुङ नाका नखुल्दा आयात-निर्यात ठप्प भएको थियो।

रसुवागढी भन्सारका कोरोना पोजेटिभ देखिएका मजदुर सङ्क्रमणमुक्त भइसकेको सन्देश चिनियाँ अधिकारीलाई पुर्‍याउन नसकिएकाले समस्या भएको कार्यालयका प्रमुख रामप्रसाद रेग्मीको भनाइ छ । पोजेटिभ देखिएका मजदुर सङ्क्रमणमुक्त भइसकेको खोप पनि लगाइसकेको छन्।

भन्सारका सुरक्षा निकायसहित सबै कर्मचारी कोरोनामुक्त रहेका समेत उहाँले बताउनुभयो । केरुङ नाकाबाट निकासी–पैठारी गर्ने अघोषित नाकाबन्दीको जस्तो अनिश्चितकालसम्म लम्ब्याउन नहुनेमा जोड दिएका छन् ।

अविलम्ब नाका खुलाएर व्यापारिक एवम् अत्यावश्यक सामग्रीलाई पहिलो प्राथमिकता दिनुपर्ने उहाले बताउनु भयो। सिन्धुपाल्चोकको तातोपानी नाकाबाट भने दैनिक ५-७ वटा ‘कन्टेनर’ आउन थालेका तर नेपाली सामान निकासी हुन नसकेको तातोपानी भन्सार कार्यालयका प्रमुख लालबहादुर क्षेत्री अनलाइन खबरलाइ बताउनुहुन्छ ।

केरुङबाट रसुवागढी नाका हुँदै नेपालतर्फ रेडिमेड कपडा, कम्मल, घडी, जुत्ता, चप्पल, स्याउ, विद्युतीय तथा इलेक्ट्रोनिकलगायतका सामग्री भित्रिने गरेको छ भने नेपालबाट जडिबुटी तथा हस्तकलाका सामग्री निकासी हुने गर्छ ।

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close