मुख्य समाचारराजनितीसमाचार

संसद विघटन,चुनावको घोषणा र संवैधानीक नियुक्ती नेपाल सुशासन अभियानको विज्ञप्ति

संसद विघटन,चुनावको घोषणा र संवैधानीक नियुक्ती नेपाल सुशासन अभियानको विज्ञप्ति

[mashshare]
नेपाल सुशासन अभियानको विज्ञप्ति
विषय सन्दर्भः संसद विघटन , चुनावको घोषणा र संवैधानीक नियुक्ती
प्रधानमन्त्री खडग प्रसाद ओलीले संसद विघटन र चुनावको घोषणाको सिफारिश राष्ट्रपतीलाई गरे लगतै राष्ट्रपतीद्वारा त्यो सिफारिश स्वीकृत भएबाट देशको राजनीति तरंगीत , आक्रोसीत र गंभीर मोडमा पुगेको हुदा नेपाल सुशासन अभीयानको गंभीर ध्यानाकर्षण भएको छ।
प्रधानमन्त्रीले नयां जनआदेशका लागि कदम चाल्नु लोकतन्त्रमा नौलो कुरा त होईन, तर जुन कारण परिस्थिति र औचीत्यका जगमा यो काम भएको छ यसले संविधान, लोकतन्त्र र जनचाहनाको अवमुल्यन मात्र होईन पुर्ण रुपमा अवहेलना गर्दै अधिनायकवादी चरित्रको पर्दाफास भएको छ र संविधान माथि घात र ‘कु’ नै भएको छ। हामी यो कार्यको घोर भत्सर्ना गर्दछौ। देशको सम्मानीत संस्था राष्ट्र्पतीवाट अध्ययन, राय र परामर्श विना जुन स्वीकृती तुरुन्त भयो यो एऊटा विडम्वना हो र संविधान र जनता माथिको अपमान हो।
मौका क्षोप्दै , स्वार्थपुर्ण रुपमा र संविधान-कानुनकोअवहेलना गर्दै अध्यादेश मार्फत संवैधानीक परिषदले संवैधानीक अगंहरुमा स्वार्थपुर्ण नियुक्ती गरेको छ त्यो समेत गंभीर आपत्तिको विषय छ र सबै राजनीतिक शक्ति , विध्द्वान वर्ग र जनताले यसलाई अमान्य घोषित गर्नु पर्छ भन्ने हाम्रो मान्यता र आव्हान छ। प्रधानमन्त्रि र राष्ट्रपतीको सांठगाठ र अन्य केहि व्यक्तीहरुको मिलिमतोमा भएका यस्ता कार्यहरुको नेपाली जनताले राम्ररी मुल्याकंन गर्ने छन भन्ने हाम्रो ठम्याई छ र हामी संविधान र विधीको शासन तथा सुशासनलाई आघात पुय्याऊने कार्यलाई सफल हुन दिनु हुदैन भन्ने पनि हाम्रो अपिल छ ।
संभवत यो विषय सम्मानीत सर्वोच्च अदालतमा पुग्ला र यथासमयमा निर्णय होला। तर अधिनायकवादी सोच तथा कार्य र संविधान कानुनको अवहेलनालाई जुन तहवाट भएको भए पनि हामी निन्दा र भत्सर्ना गर्दछौ । यो अवस्थामा राजनीतिक शक्ति, जनता, नागरीक समाज सवै देश र जनताका पक्षमा एकजुट भै अघि वढन र निर्णयमा पुग्न आव्हान गर्दछौ।

News

We mainly focus on quality code and elegant design with incredible support. Our WordPress themes and plugins empower you to create an elegant, professional and easy to maintain website in no time at all.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close